Friday, January 30, 2009

Multiphonic Rodent - "Astral Dance" plaadiesitlus

Järgmine nädal ilmub siis minu esimene päris-sooloplaat. Siin ka väike pressiteade selle kohta.

Neljapäeval 5. veebruaril kell 21.00 esitleb Tartu multi-instrumentalistist eksperimentaal-muusik Multiphonic Rodent oma värsket plaati „Astral Dance".

„Astral Dance", salvestatuna 2008. aasta hilissuvel ja sügisel, on Multiphonic Rodenti alias Erki Hõbe esimene pärisplaat, arvestades, et eelmisel aastal tasuta netti üles riputatud „Formations" oli varasemate ideede kogumik, millega Hõbe tegeles oma põhibändi Opium Flirt kõrvalt. Täna on Hõbe enamasti aktiivne kõike pille ise mängiva sooloartistina, kelle muusika ja kontsertesinemised on viimase aasta jooksul sooja vastuvõtu osaliseks saanud. Seega esindab „Astral Dance" Opium Flirdi varjust välja jõudmist ja täisväärtuslikuks sooloesinejaks kujunemist.

Multiphonic Rodent kombineerib uuel albumil ideid progerokist, minimalismist, elektroonikast ja jazzist, samas jäädes endale omaselt raskesti klassifitseeritavaks eklektikuks. „Astral Dance" olemuselt komplekssem ja mitmekihilisem, kui tema varasem looming, samas ka kergesti ligipääsetavam. Mitmehelilist närilist paelub nii kosmiline kui ka igapäevane ja seda peegeldab ka uus muusika koos lugude pealkirjade ja plaadi kujundusega.

Kõik huvilised on oodatud esitluskontserdile 5. veebruaril kell 21 baari Juuksur (Vaimu 1, Pika ja Vaimu tn nurgal). Lisaks Multiphonic Rodent'ile esineb ka Treee.

Kuulamiseks plaadi avalugu "Siiras Siirius" (Sincere Sirius)

2 comments:

tuisu said...

Vot päälinna kuidagi ei jõua see nädalavahetus. Kas Tartus on ka plaanis esitlust teha? Kui mitte, siis kustkohast oleks võimalik plaati soetada?

E.H. said...

Minu käest. Kirjuta mulle erxho ätt hot punkt ee ja siis lepime miskit kokku.