Monday, June 29, 2015

Kullaaugu Festival 2015

Käisin ka tänavu aasta Valsidel külas. Ja pilte tegin ka, osad vahendatud Instagrami kaudu ja osad tulevad kõvakettalt.

Talamak uues koosseisus kõlas hästi. Vanad lood kõlasid ka kihvtilt ja näiteks "Talvel Tartus", mis originaalis oli pmst Epliku "Jaanuari" koopia, kõlas nüüd pigem kui King Crimson, Argo juhtkitarri osa eriti prominentne. 

Järgmiseks rokkis rahvale Of Roofs, Genes and Stolen Meanings. 

A photo posted by @edmundhobe on
Järgmisena esines Argo Vene-tuuri organisaator oma indi-tantsubändiga, suht mõnus muss.

A photo posted by @edmundhobe on
Cirklit nägin esimest korda. See oli nende teine live trummariga, kes mängis hästi. Parim lugu: "Malmö", taaselustus 90ndate briti postroki vaib a la Broadcast või Pram ja siis tegi Karl Petti hiilgava "rütmikitarrisoolo".

A photo posted by @edmundhobe on

Imandra paistab olevat duoks kahanenud, mis on vist ausam variant, kui kasutad backtracke, sest viis aastat tagasi oli Imandra viieliikmeline no-drummer koosseis, kus trummid tulid arvutist.

A photo posted by @edmundhobe on

Argo ema: "Lõo esinemine täiega toimis" ja tal oli õigus. Faun Racket on puhas tantsumuusika bänd, põhimõtteliselt Dejavoodoo-perioodi Opium Flirt miinus rokk miinus puhkpillid. Seega igati sobiv, et Lõo ekstravertne frontmanlus täiega domineerib. Võrdle Peaking Lights'i naissolisti irdunult flegmaatilist olekut selle kõrval ja sa saad aru, miks "Cosmic Logic" "Luciferi" fännidele nii kõva pettumus oli! Igaüks ei kanna transitionit popilikku tantsumuusikasse välja, aga Lõo on viimase viie-kuue aasta jooksul võitjana välja tulnud.

A photo posted by @edmundhobe on

Taavi Tulevil olid ka üllatavalt tummised tantsubiidid seekord varuks. Eelmänguna lasi arvutist ühte varem avaldamata Laulan Sinule laulu nimega "Kõik on nii roosa".

Audients.

Bandžo-mehed kella ühe paiku
A photo posted by @edmundhobe on

Viimane band, keda vaatasin, oli rootslaste Ame. Pigem selline krestomaatiline, kui mitte geneeriline shoegaze-indi. Aga nad selle generic musa vast kannavad välja küll.

Wednesday, June 10, 2015

Vabatahtlike laager jätkub.

A photo posted by @edmundhobe on

Flöödi tegi Aare Nõmm korda. Ta pidi tegema kapitaalremondi, sest padjad klappide all olid ikka väga vanad ja vägagi kulunud. Nüüd on pill samahästi kui uus ja kõlab vaatet pareminigi kui varem. Madal ulatus kõlab eriti hästi, esimest korda saan ma kõige madalama C noodi korralikult kätte.

Aga vabatahtlike laager kestab. Nt. täna tegime karjaaiale nurgaposte. Kaevasime augud, panime vertikaalselt ühe posti seisma auku ja siis installeerisime diagonaalsed toetuspostid. Esimest korda täna lõikasin ka mootorsaega. Sest vertikaalpostile oli salke vaja sisse lõigata, et kinnitada diagonaalpostid.

A photo posted by @edmundhobe on

Lõunasöögiks oli meil näiteks see siin. Sealiha ja oad. Paras proteiinipomm või mis. Itaallane küpsetas täna pizzat. Kahju, et pilti ei teinud.


Musa rindel siin aga üks kitarripõhine klipp:

A video posted by @edmundhobe on

Sunday, June 7, 2015

5 VI 2015

Uue Õu kontsert läks päris hästi. Enamik materjali tuli Art Disease ja The Low Beeflatter pealt (mille kombineerisin just üheks CD'ks), aga tegin ka paar uuemat asja. Sound oli päris korralik. Ise tundsin, et saavutasin kontserdi kõrghetke lugudega "Resilience" ja uus lugu nimega "Ruby You're My Friend I Love You". Esimeses mängisin korrektselt ära bassklarnetil puhkpillipartiid, millega ma väiksel klarnetil eelmistel kordadel alatasa hädas olin intonatsiooni tõttu. Mitte ainult korrektselt, vaid ka mingit sorti kallekleiniliku kuraasiga. Tõesti oli bassklarnetit mängides kohati totaalne rokkstaaritunne. :D Uues "Ruby" loos oli kõige raskem pähkel mängida sisse nii kitarri kui ka klarnetiosad järjest, aga vedasin välja ja saavutasin pärast üsna kena vaiksem-valjem dünaamika ja korraliku drive'i. 


Bassklarnet oligi mul põhiline puhkpill. Ühe loo jaoks tõin ka plokkflöödi kaasa. Ristflöödi viisin aga pillimeister Aare Nõmmile remonti.


Ahjaa, otsustasin juba Eestisse tagasi tulles, et toon taas üle nelja aasta sisse kitarri. Algimpulss tuli sügisel, kui proovisin "The Dustbin of History" akorde kitarril tinistada. Nii ma siis tegin selle loo, siis osades lugudes mängisin soolosid ja luuperipartiisid. Äratasin ellu ka varem avaldamata instrumentaali aastast 2009 nimega "Tonefood". Ouu kitarrist-solist Hyrr jälgis kontserti huviga ja nentis, et kitarrimäng tuli päris hästi välja hoolimata nelja aastasest pausist. Ise ma veel töötaksin selle kallal, kuidas kitarri saundi paremaks timmida, sest suhteliselt pann saund on endiselt mu punase Epiphone piirang. Aga kui ütleme "Ekstsentrikut" ma sellega ära ei mängi (sest veenvat rockikõla ma ikka välja ei pigista), siis "Tonefoodi" veab välja küll. 


Mõtleb, kas kasutada medikat "Tonefood'i" meloodia jaoks või mitte, lõpuks paneb ikka medika ära. Nii selle, kui ka eelmise pildi autor hea sõbranna Liisa. Tänud ja sa oled ikka nii tore ! ! !

Rahvast ka oli, mis oli hea. Lugesin kontserdi lõpus tehtud publikupiltidelt välja umbes 70 pead. Not bad. Kohal olid muuseas minu vanemad (kontsert ikkagi mõistlikul kellaajal), aga ka vabatahtlike laagri osavõtjad otsustasid teha road trip'i Tartusse, et mind lives vaadata. Täiesti spontaanselt, niipea kui ma kuulutasin lõunasöögi ajal, et sõidan täna Tartu, et live teha. Väga tore, et nad tulid ja nii ma siis suhtlesingi rahvaga vaheldumisi eesti ja inglise keeles, aga ka natuke prantsuse keelt sekka põimides, sest üks oli ju Prantsusmaalt ja itaallasel oli ka huvi prantsuse keele vastu. 

A photo posted by @edmundhobe on

SETLIST:

The Dustbin of History ⬇
The Low Beeflatter
Zen Spicebox
Alentejo Blues ⬇
A Bit Dark * ⬇
Resilience
Ruby You're My Friend I Love You * ⬇
Tonefood ⬇ ->
Kulunud kere ⬇ ->
Le Savoir C'est Le Pouvoir

Legendid:
⬇ - sisaldab kitarri
 * - uus lugu 
-> pausita üleminek


Argo Vals tegi järgmisena oma luuperikava. Lisaks kitarrile olid tal seekord ka igasugu lisahelindeid. Näiteks ühes loos oli kuulda rütmihelisid. Ja samuti oli tal käes mingi pisike vidin süntesaatorihelide jaoks. Tuli välja, et Argo kasutas Korgi produkte. Korg Volca Beats rütmide ja Monotron sündisaundide tarvis. Panen siis kalendrisse kuupäeva kirja 18. juuni, sest siis avaldab Argo oma uue plaadi (mille lubas oktoobris isegi vinüülil väljastada), kaasa arvatud radasiibeni (nagu mina seda nimetan) eelkuulamine.

Jaan Pärn ja Pahad Seemned

Genklubis olid ka kontserdid. Kõigepealt esines Jaan Pärn ja Pahad Seemned (sisaldab kaht TPRI liiget). Kellel kohati päris huvitavad lood ja üsna erinevad muusikalised mõjud nagu folk, proge, hard-rock, jazz-fusion ja isegi elektrooniline krautrokk (nii kirjeldaks mulle kõige enam meeldunud lugu, mida nad ise tutvustasid oma "klubihitina"). Et ma oma kitarrisaundi pean veel timmima, tõestas Siim Randveeri laitmatu üldkõla. Aga pagan, neid lugusid oli palju ja kui neid lugusid on juba tükk aega järjest tulnud, siis muutub sõna viimane üsna märgatavaks oma puuduolekus. Keegi luges, et neil oli kavas oma 19 laulu. Minu arvamus? Parem valida välja mingid põhilood, mida iga kontsert teha ja siis ülejäänud lugusid jagada-kombineerida eri kontserdite vahel. 

Forest Kämp

Põhiesineja (tuttan natuke ajast ette, sest nemad esinesid viimasena) oli Forest Kämp oma plaadiesitluskontserdiga ja nemad meeldisid mulle kõige vähem. Suht straightforward kodumaine noorte/tudengibändi moodi ansambel, kes tinistavad eeskätt oma lõbuks, teades, et see meeldib ka paljudele (ja nad tõidki täismaja kohale). 

Tiit Liblik ja Rahel Ollisaar.
Ouu unenäoline pop-saund on igatahes ses suhtes meeldivam ja vähem etteaimatav. Väga meeldib mulle kolmehäälne vokaalsaund ja Ouul on vedanud, et neil on olemas kolm tugevat laulusolisti, igaüks oma karakteriga. Hyrris oleks natuke nagu biitmuusika perioodi Joalat, Tiidu kõrgem vokaal tuletas natuke meelde Caribou "Swim" külalisvokalisti tolle plaadi lõpupoole ja Rahel võiks laulda nii sulnist bossanoovat kui ka sütitavat soul'i. 

Pildil Rahel - silmailu, efektiivne kolmas kõrgem hääl ja vaheldumisi sulnis ja sütitav juhtvokaal. Ning Rihard Niinberg - laitmatud, kohati postroki sfääridesse tõusvad gruuvid.

Tublid pillimehed.
Aga pillimäng on ka päris hea, kahe kitarri kokkumäng kõlas eriti ilusalt ühes instrumentaalpalas, mingis loos oli Hyrril päris korralik soolo (see võis olla "Šampus"). Trummari mäng tuletas väga meelde 1990ndate nn. esimese laine post-rock bände (basically iga bänd, mis tegutses enne Mogwai kuulsaks saamist, aga trummaritest on the usual suspect ikkagi John McEntire) ja tunduski, et Ouu saundis on segunenud eesti 60ndate biit ja siis mingisugune kitarripopisem osa 90ndate post-rokist. Ouu tõestas taas, et popkitarri põhine muusika ei pea olema tüütult konservatiivne afäär. 

Bänd arutab, kas järgmine laul on "Petekas" ja ongi. Hyrr publikule: "Ahjaa, mina pean ju laulma".

Laul on "Mügarik", sest juhtvokaalil on Tiit ja Rahel toetab bäkiga.

Wednesday, June 3, 2015

Vabatahtlike laager

Esmaspäeva õhtul tulid vabatahtlikud seoses vabatahtlike laagriga siin talus. Tuli üks eestlanna, kes teeb magistritööd, siis neli inimest, kes pärit Prantsusmaalt, Itaaliast, Venemaalt ja Ungarist.

Instas panin üles pildi ühest põllust, kus uued tulijad istutavad kapsataimi.

A photo posted by @edmundhobe on

Monday, June 1, 2015

Pillid




Panin pillid eile uuesti püsti natuke teises majas. Aga väikse ümber kolimise põhjustest teen ehk hiljem postituse. Aga nende pillidega tulebki 5ndal juunil ehk see reede kontsert Uues Õues.