Tuesday, August 9, 2016

Kuidas ma ansambliga Ouu mängisin (plaadil ja kontserdil)

Ekraanitõmmis videost, mis filmisin. Pildile bändiga jääda ei õnnestunud.

Kes veel ei tea, siis ma mängin bassklarnetit Ouu uue plaadi teises loos nimega "Manticore". Oma osad salvestasin tegelikult juba märtsis 2015 ühes Algarve'i villas, kus minu ülesanne vabatahtlikuna oli siseseinte värvimine. Tegin Hyrrile ettepaneku ja tal oligi mingi india mõjudega kitarri ja bassipartiidega taust saata. Alguses ma mõtlesin, et see tuleb instrumentaal. Siiani mõtlen, et selle oleks saanud ka killer-instrumentaaliks mängida. Seega, kui vokaalid peale tehti, siis muidugi osad minu salvestatust jäeti välja, aga hea, et bändile meeldis see, mis lõpuks sisse jäi.

Pilt kohast, kus mu "Manticore" osad sai tehtud
Mõtlesin, et oleks lahe teha ka bändiga live ja Intsikurmu festival osutus sobivaks võimaluseks. Bänd oli mu ettepanekuga nõus. Nendega sain ka ühe proovi tehtud Tallinnas. Siis mulle hakkas hirmsat moodi huvi pakkuma Kukemuru Ambient festival. Tegin Mariale, kes uus Sirbi muusikatoimetaja, ettepaneku retsensiooniks. Ja ta oli nõus! Seega plaanid natuke muutusid. Uus plaan oli Ouuga mäng ära teha ja siis jätkata roadtrippi Türi valda. Mõeldud-tehtud.

Kahju, et mul ei õnnestunud pildile jääda ansambliga (tegelikult õnnestus), kuigi tegel't bändist endast olen paar pilti Instagramis näinud küll. Asi seegi. Vähemalt filmisin setti oma kaameraga. Kuigi kohati oli mäng sloppy ja võimalik, et isegi ülemängisin kohati, ma pean tõepoolest ütlema: minu elektriklarneti eksperimendid töötavad ka bändi-kontekstis! Pill oli helipildis kenasti esindatud ja seda olevat isegi oruni kuulda. Eelistan ikka spetsialiseeritud helipäid tavamikrofoneerimisele, sest a) ma eelistaks pillile võrreldavat helitugevust elektrikitarridega ning vältida feedbacki ja b) ma soovin efekte kasutada, kontserdil kasutasin delayd ja pitch-shifterit. 

Videost vaatan, et kui Jaan mängib "Manticores" oma väga cooli korduvat bassiosa (millel alguses oli väga bassklarnetlik toon, seega otsustasin komposiittekstuuri lindistada), on seda vaevu kuulda, aga minu klarnet duubeldamas täpselt sama asja on vägagi prominentne. Mängisin kaasa ka "Scandal Sandalsis" ja õppisin selleks ära keelpillipartiid plaadi pealt, pluss improviseerisin soolosid. Laia diapasooniga pill mul ikka, sain nii bassi duubeldada kui ka viiulipartiid järgi mängida.

Varusin pärast mängu natuke alkot kaasa, millele mul moosekandina õigus oli ja toitu termosesse ja panin Järvamaale ajama. Ma tõesti tundsin, et Kukemuru on festival, mis minu jaoks palju huvitavam ja väärt seda vaeva, mida kriitikuks ja bändifotograafiks olemine endaga kaasa toob. Tegin täiesti õige valiku, aga rohkem saab lugeda reedesest Sirbist, püsige lainel!

Ouu oli Intsikurmu festivalil:

Hyrr - kitarr, vokaal
Tiit - kitarr, vokaal
Rahel - synt, vokaal
Jaan - bass
Rihard - trummid
+ Edmund - bassklarnet (*)

Ja mängis rahvale sellist repertuaari:

La maison d'horreur
Manticore *
Scandal Sandals * 
Foam/Casanova
Take Me Back in Time
Madman Mantra
El Pueblo Sonido

No comments: