Sunday, October 30, 2011

Von Krahli sünnipäevast pisut juttuMängisin laupäeval Von Krahli sünnipäeval oma viimase live sel aastal. That's right, nüüd olen taas Portugali sõitnud, sedapuhku eksperimenteerimas HelpX süsteemiga, mis sarnaneb natuke WWOOFile, aga kõik hostid ei pea olema permakultuuritalunikud. Alul oli plaan tulla siia juba 24ndal oktoobril.

Ent Ingrid Kohtla tundis huvi minu saadavuse vastu VK sünnaks. Otsustasin, et soetan siis päev hiljemaks mingid odavlennupiletid Riiast Farosse. Väga tahtsin livet teha oma uue Prophet 8 sündiga ja seda võimalust ei tahtnud ma kohe mitte maha magada.

Olens see vaid mina, või ei loeta ridereid üldse? Olin sinna nimelt märkinud soovi saada 4-kanaliga pulti. Seda aga heliproovis ei võimaldatud. Küll aga tegi helimees siis ettepaneku ühendada oma puldi väljundist luuperi sisendisse juhe. See võimaldas mängida loop pedaali sisse nii live-mikrofoni kui ka täis-trummikomplekti osi.

Igatahes tuli keskpärane live. Rahvast eriti ei olnud alguses, mis on esimese bändi staatuse puhul totaalne klišee. Ma ei teinud mitte midagi katastroofilist (ütlen nüüd ausalt, see TMW live, mis mulle Brainlove'i festivali esinemise tõi, oli ikka väga confused, päästis vaid õnnestunud versioon Eesti Popsu kogumikuloost), aga laval olla oli kohmakas. Minust järgmine act oli metalbänd ja trummaril oli kardaan. See võttis lavapõrandal ikka ruumi küll ja seda kohmakam oli loop-pedaali kuhugi paigutada. Ja kui minu hinnangul aasta parim kontsert trummide mõttes oli Kumu ÖÖl, siis sealse jazz-setinguga trummidega võrreldes on väga kohmakas kolistada metal-komplekti peal. Igatahes Madis Zilmer täitsa soovitas ennast mulle trummariõpetajaks pärast kontserti.

Enne oma esinemist aga astusin üles teatri prooviruumist, kus harjutasid koos Pedigree liikmed oma akustilist kava. Tursk oli bassil nendega. Tüübid kohe tundsid huvi mu klarneti vastu ja nii tehti mulle ettepanek mängida nendega kaasa üks lugu nende omaloomingust ja siis ka "Proud Mary" cover.

Vaatasin veidi ka Ans Anduri kava. Mihkel Kirss ikka mängib päris palju sünti, seda kitarribändi ei saa kohe mitte klahvide puuduses süüdistada. Ja väga osavalt tuleb see MikroKorgi mängimine välja. Sümpatiseeris ka Arvo Pärdi lastelaulu töötlus.

Pedikaga astus igasugu külalisi üles. Enar Tarmo näiteks käis ühes loos mängimas, kes muidu on Krahlis tehnikadirektor, aga on varem näiteks PostUgandaga üles astunud. Siis üks tsikk nimega Marja. Tursk mängis nii bassi kui ka MikroKorgi. Mängisin Pedikate loo "Phantom Report" lõpuosas ja "Proud Mary" põhirifikohta kaasa. Ennast eriti ei kuulnud, aga tundub, et teised isegi kuulsid. Täitsa kaalun klarneti elektriseerimist mingil moel. On igast variante, alates kontakt-mikritest kuni sissepuuritavate pickupideni. Igatahes on isegi nii suht rokikauge inimene nagu mina mänginud tänase seisuga metal-bändiga. :)

Päris lõbus õhtu igaljuhul. Nüüd aga talveks jälle lõunas. Faros oli ilm täna pilvine, aga mõnusalt soe, umbes 20-21 kraadi.

No comments: