Friday, August 31, 2012

Tartu Muusikanädal + Uue Ajastu Festival - valikuline galerii

Valikuline siis ses tähenduses, kui palju esinejaid embkummalgi üritusel nägin. Ja pahatihti ka, kui enamvähem rahuldavaid pilte ka oma moblaga suutsin teha, eriti Uue Ajastu Festivalil.

Wrupk Urei 7. august Pauligi kohvitelgis. Kika oli kohal ja tema kommentaar, et WU on progemaks läinud võrreldes eelmise puhkpillidega koosseisu afrobiidi ja jazz-roki stilistikaga ning Kaspar on oma süntidega rohkem frontmani rollis. Sander Haugas on teisel kidral ja lähenemine on küll natsa rohkem rokk kui džäss.


Tartu Popi ja Roki Instituut 8. august Pauligi kohvitelgis. Külalistrompetist Tanel Aavakivi on geniaalne leid, nagu ma ka Argo pool IHM Triot nähes veendusin.


Free Wind Ensemble 9. august Tartu Jazzikohvikus. Kaasaegne kammermuusika. Altflööt, bassklarnet, ega just tihti ei kohta neid instrumente koos. Liidri kidrastiil oli täitsa nauditav.
Galvanic Elephants 9. august Genklubis. Fain tantsuroki bänd, soojendavad Junior Boysi.

Elephants from Neptune. Rokenroll, mis ajas osad lava ees olevad inimesed ikka üllatavalt pöördesse. Kurat, see rokkmusa võib ikka massipsühhoosi mõõted võtta.
State of Zoe 9. august Kink Konkis. Eelmine kord nägin neid rohkem kui aasta tagasi mingi ilgelt virtuoositseva jats-fusion trummariga ja arvasin, et suht jama. Seekord opereerib trummisetti Borka, kes paistab olevat kala vees nii hard-rokis kui jatsus ja trummidel oli tõesti väga võimas drive!Prägnantne Brigaad 10. august Uue Ajastu Festivali Grüüne laval. Torude kohalolek meeldis, täitsa nitševoo indifolk tegelt.

Zebra Island 10. august Grüüne laval. Helina lavaline olek oli väga sümpaatne, muusikaline osa oli väga chill, ehk mitte nii tantsuline, kui alguses arvasin, et on.

Candy Empire 11. august Grüüne laval. Üllatav oli näha Sanderit mängimas Höfner bassi. Tundub, et Ervini uus leid pillide osas.

Tõnis Mägi + Muusik Seif pealaval. Mõne loo kaupa tore näha vanameistrit oma noorusaja rokkbändiga, aga no mis sa enamat ootad bändilt, kes esitab (muuseas ka) Bob Segeri kavereid.


Mooncake Grüüne laval. Akustiline sett oli hea idee, pillidevalik võttis seda tavapärast postrokkimist vähemaks.
Sus Dungo pealaval. Sita kvaliteediga pildid tulid need pealava omad, aga see Läti neidude orkester oli päris hea, nii et laen need paar tükki ikka üles.Maikameikers - tegi väga mõnusa kava uue plaadi materjali ümber, viimane lugu oma elektrobiidiga töötas vägagi. On vist ikka vahet, kas Zebra Island üritab diskobiiti kasutada või Eesti dub'i lipulaev pakub vahelduseks elektroonilist biiti.

Jagaspace Grüüne laval. Väga sümpaatne lõpetus Uue Ajastu Festivalile.
No comments: