Sunday, August 26, 2012

Epliku rokkbande Telliskivi festivalil

Eile õhtul nägin Vaiko Epliku FB update'i:

Nii hipsterid! Täna kell 22:00 kõik Telliskivi festivalile, oleme bändiga platsis ja hakkamist täis. Pilet 1€
Otsustasin ka end kohale vedada. Oli selge, et esineb Sheripov/Tsõbu/Karu bänd. Kuid eeldasin, et võrdlusmomendi pärast Genklubi laiviga tasub kohale minna küll.


Jõudsin kohale siis, kui Veiko Märka tegi oma spoken word'i. Päris vaimukalt pani. Pilas tarbimisühiskonda, Tammsaare "Tõde ja Õigust" ja kollast ajakirjandust. Ning tutvustas rokkstaari kui "Eike Epliku vanem vend", kelle "laulud on head".


Setlist oli natuke teine, seekord pisut vähem lugusid Varielu plaadilt ja needki segamini greitist hits selektsiooniga. Nt. "Varielu" laulule järgnes kohe "Kosmoseodüsseia" ja siis "Pihtas-Põhjas". Kõik lood muide B-mažoor helistikus.Kostja tegi minimaalselt taustalaulu, aga seekord asi toimis! Eriti tegi mulle - kes ma armastan Vaiko laule kuulates tihti kaasa laulda harmoniseerides - head meelt paralleelne terts, mille Kostja lisas "Soorebaste" loos! Just seda liini olin isegi ette kujutanud.


Helikvaliteet oli üldiselt parem kui Gennis 2 kuud tagasi. Hõlpsam oli jälgida Vaiko agressiivset petetownshendilikku kitra ja kuulda, kuidas seda täiendavad Sten Sheripovi psühhedeelsemad ja kohati pehmemadki saundid. Sheripov on selle bändi salarelv!


See oli üks neist konsadest, kus midagi vussi läheb, kuid õnneks mitte üleliia fataalselt. Vaikol nimelt purunes kidrarihm. Laulu "Must Uks" jaoks haaras ta tooli järgi. Mõtlesin juba, et ehk istub maha Robert Frippi jt. istuvate kitarristide traditsioonis. Ei, pigem toetas parema jala toolile, et kidra põlvel püsiks.


Lõpuks aga viskas keegi lavale kleeplindi. Tjah, saime näha üht näidet kleeplindi-lahendusest rokenrolli bisnesis otse laval. Siis tegi bänd loo "Soolasem kui sool", mis tegelt sobib sellele bändile ideaalselt, kuigi kammerlik ja väljapeetud Põhuteatri bändi versioon eelmisest aastast on endiselt favoriit. Lõpus tegid kitarristid juhtkidrakäigust harmoniseeritud variandi, mis oli väga peen puude.


Viimane ametlik lugu oli - tänud taevale, sest juba kartsin, et see laul jääb üldse ära - "Tavaline päev". Otse loomulikult tulin kohale, sest lootsin seda pala taas laivis kuulata. Sheripovi kidra on päris chill selles loos. 

Lisalugude blokk koosnes kolmest: "Sinu jälg", "Armastus päästab maailma" ja "Sylvester otsustab surra". Esitatud kõik ühekorraga.
 

Ajasin natuke Vaikoga juttu ka. Raadios kuulsin suve hakul lubadust ühest põnevast projektist, mis sisaldab taas jazz-pianist Randalu osalust. Sain teada, et kahjuks jääb see ära või vähemalt lükkub määramata ajaks edasi, nii et don't get your hopes too high. Minu kommentaarile, et laiv läks paremini kui eelmine, sain korrektuuri, et sellele eelnes (ja Genklubile järgnes) hoopis üks Haapsalu kontsert. Aga välja tuli veel, et üsna mitu konsat on ka ära jäänud. Tjah, ikka juhtub nende bändidega.

Trummar Kallervo tegi mulle õlle välja: kaudselt. Tal oli käes talong "Üks õlu", aga mõtles, et annaks kellelegi teisele. Ja mina juhtusin parajasti ligidal olema. Vaiko seejärel viis oma kraami stuudiosse, paludes mul abi vedamiseks. Sain siis näha tema laboratooriumi. Muljetavaldav gear, see tuttav vaip viienda plaadi kaanelt, ja päris hea saundiga klaver, korra klimberdasin vahetult enne minekut. Mõtlen, et peaks ise ka mingi korraliku stuudio/proovika omale sebima.

No comments: